Czy “DARMOWE” konta bankowe, istnieją?

Mówi się, że nic nie ma za darmo. Za usługi bankowe też trzeba płacić, to zupełnie zrozumiałe. Ale to nie oznacza, że darmowe konta bankowe nie istnieją. Które banki je oferują?

 

Jeśli planujesz otworzyć darmowe konto bankowe warto poświęcić chwilę na wybór dobrej oferty bankowej. Przemyślana decyzja o wyborze konta może pomóc w zaoszczędzeniu nawet kilkuset złotych w skali roku na samych opłatach i prowizjach, które oddalibyśmy do banku.

Dzięki skorzystaniu z promocji możemy zyskać premię (lub inne nagrody np. bilety, gotówkę, vouchery, rabaty, karnety…) za spełnienie określonych w regulaminie promocji warunków. Wysokość otrzymanego bonusu zależy oczywiście od organizatora promocji, poziomu jej skomplikowania oraz rozłożenia w czasie.

Jakie warunki jesteśmy w stanie spełnić? To pytanie warto zadać sobie przed podjęciem decyzji o skorzystaniu z promocji z konta bankowego lub innego produktu. Jeśli do uzyskania całej premii wymagane jest dokonanie płatności kartą na kwotę nawet kilku tysięcy i wiemy że spełnienie takiego warunku jest poza naszym zasięgiem, to warto zastanowić się nad inną promocją.

Najlepsze promocje to oczywiście te, w których premia jest przyznawana za spełnienie nieskomplikowanego warunku. Najlepiej jeśli warunek ten musimy spełnić tylko raz. Niektóre Banki regularnie organizują promocje, w których z łatwością można zgarnąć nawet 200 zł na start.
Aktualne promocje znajdziesz na stronie TanieFinanse.pl

Warto pamiętać, że promocja to nie wszystko. Podczas wyboru oferty konta bankowego powinniśmy potraktować premię jako ekstra bonus, a szczególną uwagę zwrócić na opłaty i prowizje.

Jak wybrać dobre konto, czyli czego potrzebujesz?

W pierwszej kolejności warto zastanowić się czego potrzebujemy, mogą w tym pomóc poniższe pytania:

 • Czy będziemy mieli stałe wpływy na konto?
 • Czy podróżujemy za granicę?
 • Jak często korzystamy z bankomatów?
 • Czy często korzystamy z karty?
 • Czy potrzebujemy innych produktów np. konta oszczędnościowego, karty kredytowej…?

  Spora część ofert kont bankowych pobiera opłaty jeśli na nasze konto co miesiąc nie wpływa odpowiednia kwota wynagrodzenia – jeśli nie mamy stałych wpływów to warto wybrać ofertę z darmowym prowadzeniem konta.

  Jeśli często podróżujemy za granicę to bardzo pomocna może okazać się karta wielowalutowa. Na chwilę obecną nie każda oferta konta bankowego posiada jakie udogodnienie. Jeśli wybieramy się za granicę warto również zapoznać się z opłatami za wypłaty z bankomatów poza granicami kraju.

  Korzystanie z karty również bardzo często jest obwarowane warunkami. Jeśli w danym miesiącu nie spełnimy określonego warunku bank pobierze od nas prowizję. Jeśli nie lubimy płacić kartą to warto poszukać oferty z zupełnie darmową kartą debetową.

  Jak szybko porównać oferty i wybrać najlepsze konto?

  Aby nie tracić czasu na przeglądanie opłat w poszczególnych bankach warto przejrzeć ranking kont osobistych. Dzięki temu szybko porównamy konta i wybierzemy najlepsze dla siebie – a jeśli trafimy na okazję to zyskamy na promocji

  Warto poszukać konta, które będzie tanie w utrzymaniu. Takie konto powinno być darmowe w prowadzeniu, umożliwiać darmowe wypłaty z dużej liczny bankomatów oraz mieć darmową kartę do konta.
  Nie płacąc za te trzy operacje jedną z lepszych ofert kont bankowych.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *